Κρύσταλ Πάλας

Ήττα με 2-0 δέχθηκε στην έδρα της Γουλβς η Κρίσταλ Πάλας. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ καθώς μόλις στο 27ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν καταφέρει να σκοράρουν δύο τέρματα. Δεν μπόρεσε ουδέποτε να γίνει απειλητική προς την αντίπαλη εστία, δέχθηκε κόκκινη κάρτα μετά από άσχημο μαρκάρισμα ο Μιλιβόγεβιτς στο 86ο λεπτό. Μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια έχει η ομάδα του Χότζον που βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 8-11 και έχοντας 10 βαθμούς.

Πέρα των μακροχρόνιων, εκτός από το επερχόμενο παιχνίδι αναμένεται να μείνουν οι σημαντικοί Μιλιβόγεβιτς (μέσος), Γουάρντ (αμυντικός) και Μίτσελ (μέσος).

Λίντς

«Πληγώθηκε» από τις αντεπιθέσεις η Λιντς η οποία έχασε με 4-1, εντός έδρας κόντρα στην Λέστερ. Μόλις στο 2ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ έπειτα από λάθος γύρισμα του Κοχ στον τερματοφύλακας, δέχθηκε και άλλο τέρμα πριν την ανάπαυλα ενώ κατάφερε να μειώσει με σέντρα σουτ του Ντάλας στο 48ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα πίεσε χωρίς όμως να βρει απάντηση, δεχόμενη άλλα δύο γκολ στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά του αγώνα. Πλέον η ομάδα του Μπιέλσα βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 13-13 και 10 βαθμούς.

Πέρα των Μπεράρντι (αμυντικός), Φόρσοου (αμυντικός) και Γιορέντε (αμυντικός) θα λείψουν και οι βασικοί Ροντρίγκο (επιθετικός) όπου βρέθηκε θετικός στον ιό καθώς και τραυματίας Κάλβιν Φίλιπς (μέσος).