Κρύσταλ Πάλας

Την «πάτησε» στο τέλος η Κρίσταλ Πάλας η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη, με 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Μπράιτον. Αν και προηγήθηκε στην αναμέτρηση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζαχά στο 47ο λεπτό, οπισθοχώρησε στη συνέχεια με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση στο 95ο λεπτό με τον Μοπέ. Πλέον, η ομάδα του Βιειρά βρίσκεται στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-9 και 6 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Έζε (μέσος) και Φέργκιουσον (αμυντικός).

Λέστερ

Παρέμεινε για δεύτερο σερί ματς χωρίς νίκη στο Europa League η Λέστερ καθώς αυτή τη φορά δέχθηκε την ήττα, στην έδρα της Λέγκια με 1-0, δίχως να παρουσιάσει ανταγωνιστικό πρόσωπο. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Ρότζερς δυσκολεύτηκε ιδιαλιτερα απέναντι στην Μπέρνλι παίρνοντας εν τέλει τον βαθμό (2-2), εντός έδρας. Πλέον, οι «αλεπούδες» βρίσκονται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-10 και 7 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι βασικοί Φοφανά (αμυντικός), Τζάστιν (μπακ) και Ντιντί (μέσος).