Κρύσταλ Πάλας

Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Κρίσταλ Πάλας την Γκρίμσπι, εντός έδρας με 1-0 για τον θεσμό του FA Cup. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος η ομάδα του Χότζον πήρε τεράστια νίκη στην έδρα της Γουλβς με 2-0. Σκόρερ των δύο τερμάτων της αναμέτρησης ο Αγιού στο 83ο λεπτό και ο Μιλιβόγιεβιτς με πέναλτι στο 95ο λεπτό. Έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο η Κρίσταλ Πάλας, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δίκαια νίκησε. Στην14η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον οι γηπεδούχοι με ρεκόρ 19-26 και 22 βαθμούς.

Εκτός ο Σουαρέ (αμυντικός) ενώ θα απουσιάσει και ο Μπεντέκε (επιθετικός).

Γουότφορντ

Εύκολη επικράτηση στην έδρα της Γουόκινγκ και νίκη με 2-0 για τον θεσμό του FA Cup για την Γουότφορντ που πραγματοποίησε μεγάλο ροτέσιον. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος σε ένα ματς «ροντέο» στην έδρα της Μπόρνμουθ, οι δύο ομάδες αναδείχιθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν και τις τρεις φορές στην αναμέτρηση αλλά εν τέλει δέχθηκαν την ισοπαλία και έτσι έφυγαν από μία δύσκολη έδρα με τον βαθμό της ισοπαλίας. Τα γκολ για την Γούτφορντ τα πέτυχαν ο Ντινί που σκόραρε δις και ο  Λεμά. Στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Γκαρσία με ρεκόρ 30-31 και 29 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζει ο Προντλ (μέσος), τραυματίες οι Γκρέι (επιθετικός) και Καμπασέλε (μέσος).