Κρύσταλ Πάλας

Πολύ σημαντική νίκη με 1-0 κατάφερε να πάρει η Κρίσταλ Πάλας, στην έδρα της Μπράιτον. Οι φιλοξενούμενοι, αν και δεν είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στην αναμέτρηση, κατάφεραν να κλείσουν όλους τους πιθανούς χώρους, βρίσκοντας το γκολ στην αντεπίθεση με τον συνήθη ύποπτο Αγιού στο 70ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Χότζον βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 25-32 και 36 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Τοσούν (φορ), Σακό (στόπερ) και Τόμκινς (αμυντικός).

Γουότφορντ

Έκανε την μεγάλη έκπληξη η Γουότφορντ η οποία όχι μόνο νίκησε μετά από πολλές αγωνιστικές αλλά «έσπασε» και το αήττητο της Λίβερπουλ, εντός έδρας με 3-0. Πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση οι γηπεδούχοι με τον Σαρ να σκοράρει δις στο 54ο και 60ο λεπτό και τον Ντίνι να διαμορφώνει το τελικό σκορ με όμορφο σουτ στο 72ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Πότερ βρίσκεται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 27-43 και 27 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Ντελοφέου (εξτρέμ), Πρεντλ (μέσος) και ο αναπληρωματικός Γιάανματ (επιθετικός).