Κρύσταλ Πάλας

Σε ένα ματς «ροντέο», η Κρίσταλ Πάλας υπέστη εντός έδρας ήττα με 3-2 από την Γουέστ Χαμ. Ο Ζαχά άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να φτάνουν στην ανατροπή στο 25ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Χότζον δέχθηκε και άλλο τέρμα, το μόνο που κατάφερε ήταν να διαμορφώσει το τελικό σκορ με γκολ του Μπατσουαγί στο 97ο λεπτό. Πλέον, οι «αετοί του Λονδίνου» βρίσκονται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 24-36, έχοντας 23 βαθμούς.

Οριστικά εκτός για ακόμα μία αγωνιστική παραμένουν οι σημαντικοί Σλούρπ (μέσος), Τόμκινς (αμυντικός), Σάκο (αμυντικός). Εκτός καθώς δεν έχει βγει ακόμα η visa του ο νεοαποκτηθείς Ματετά (επιθετικός), δεν επηρεάζουν οι Γουίκαμ (επιθετικός), Χένεσει (τερματοφύλακας) και Φέργκιουσον (αμυντικός).

Γουλβς

Έπαιξε σωστή άμυνα καταφέροντας να «κλέψει» τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Τσέλσι με 0-0. Έδωσε χώρο στον αντίπαλο καθώς και την κατοχή, δεν είχε φάσεις να απειλήσει στο πρώτο μέρος ωστόσο στο δεύτερο και σε μία αντεπίθεση λίγο έλειψε για να σκοράρει με τον Νέτο να κρεμάει τον Μεντί και την μπάλα ωστόσο να καταλήγει πρώτα στο δοκάρι και μετά άουτ. Πλέον, οι «λύκοι» βρίσκονται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 21-29 και έχοντας 23 βαθμούς. Έκανε το ντεμπούτο του με την ομάδα ο Γουίλιαν Ζοσέ (επιθετικός) δείχνοντας ότι μπορεί να βοηθήσει με την ποιότητα του

Σταθερά εκτός παραμένουν οι βασικοί Γιόνι (μπακ), Χιμένεθ (επιθετικός) και Μάρσαλ (αμυντικός). Αμφίβολος ο Αίτ Νούρι (αμυντικός) που έγινε αλλαγή στο ημίχρονο, στο ματς απέναντι στην Τσέλσι.