Κρύσταλ Πάλας

«Πικρή» ήττα με 4-1 δέχθηκε η Κρίσταλ Πάλας, στην έδρα της Τότεναμ. Η ομάδα του Χότζον για ακόμα μία φορά δεν πραγματοποίησε επικίνδυνες φάσεις ωστόσο κατάφερε να σκοράρει στο 46ο λεπτό με τον Μπεντέκε, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια ως ισόπαλη. Στο δεύτερο μέρος, οι ισορροπίες άλλαξαν με την ποιότητα των Κέιν, Σον και Μπέιλ να κάνει την διαφορά καθορίζοντας το τελικό σκορ. Πλέον, η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς βρίσκεται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 30-47 και 34 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνουν οι Σακό (αμυντικός), Κλάιν (μπακ), ΜακΆρθουρ (μέσος), Μίτσελ (μέσος), Φέργκιουσον (αμυντικός), Τόμκινς (αμυντικός), ΜακΚάρθι (μέσος) και Χένεσει (τερματοφύλακας).

Γουεστ Μπρομ

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η Γουέστ Μπρομ, απέναντι στη Νιουκάστλ εντός έδρας. Είχε φάσεις η συγκεκριμένη αναμέτρηση, σίγουρα θα μπορούσαμε να δούμε γκολ ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο όπου οι δύο ομάδες «κυνηγούσαν» να πάρουν το προβάδισμα «σπαταλώντας» πολλές φάσεις. Η ομάδα του Άλαρνταϊς συνεχίζει να βρίσκεται σταθερά στη 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 20-56 και 18 βαθμούς, με τη σωτηρία να απέχει 8 βαθμούς και να αποτελεί ένα εξαιρετικά δύσκολο εγχείρημα.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών ή γενικότερα απουσίες.