Κρύσταλ Πάλας

Επιστροφή στις νίκες για τη κυνική Κρίσταλ Πάλας, με 2-1 απέναντι στη Μπράιτον, εκτός έδρας. Δίχως να έχει ούτε την πρωτοβουλία των κινήσεων ούτε τα σουτ, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με καταπληκτικό γκολ του Ματέτα στο 28ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος δέχθηκε την ισοφάριση ωστόσο κόντρα στη ροή του ματς ο Μπεντέκε έβαλε τη μπάλα στα δίχτυα, στο 95ο λεπτό δίνοντας μία μεγάλη νίκη στην ομάδα του. Πλέον, η ομάδα του Χότζον βρίσκεται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-43 και 32 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι βασικοί Ζαχά (επιθετικός) και Κλάιν (μπακ), συνεχίζουν εκτός οι μακροχρόνια απόντες ΜακΚάρθουρ (μέσος), Γουίκαμ (επιθετικός), Σλούρπ (μέσος), Σακό (αμυντικός), Χένεσει (τερματοφύλακας), Φέργκιουσον (αμυντικός) και Τόμκινς (αμυντικός).

Φούλαμ

Πολύ σημαντική νίκη για τη Φούλαμ, εντός έδρας με 1-0 κόντρα στην ουραγό Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Έγινε επικίνδυνη αρκετές φορές μπροστά από την αντίπαλη εστία, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με όμορφη ενέργεια και σουτ από την μικρή περιοχή του Λούκμαν στο 61ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα δέχθηκε μία απειλητική φάση την οποία και απέκρουσε ο Αρεολά, σταθερά στη 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Πάρκερ με ρεκόρ 21-32 και 22 βαθμούς, στο -3 από την 17η θέση που οδηγεί και στη σωτηρία.

Έτοιμος ο Μίτροβιτς (επιθετικός) που επιστρέφει, σταθερά εκτός ο σημαντικός Τσέρνι (μέσος).