Κρύσταλ Πάλας

Αποκλεισμός από την συνέχεια του FA Cup για την Κρίσταλ Πάλας καθώς έχασε με 2-1 στην έδρα της Γουότφορντ. Οι φιλοξενούμενοι αν και απείλησαν αρκετές φορές την εστία του Φόστερ δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, η ομάδα του Χότζον δέχθηκε επίσης ήττα, εντός έδρας αυτή την φορά με 2-1 απέναντι στην Μπράιτον σε ένα ματς που ωστόσο ο αντίπαλος πραγματοποίησε μόλις τέσσερα σουτ στον στόχο. Έτσι οι «Αετοί» βρίσκονται πλέον στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 36-41 και 33 βαθμούς.

Μοναδικό πρόβλημα τραυματισμού αυτό του σημαντικού Σακό (στόπερ).

Χάντερσφιλντ

Το πάλεψε, προσπάθησε ωστόσο δέχθηκα ακόμα μία ήττα η Χάντερσφιλντ με 4-3 στην έδρα της Γουέστ Χαμ. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο και προηγούνταν με 3-1 μέχρι το 75ο λεπτό αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ σε 15 λεπτά και έτσι να πάρουν και τους τρεις βαθμούς της νίκης. Λιγοστές πλέον οι πιθανότητες για σωτηρία της ομάδας, σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Σιούερτ με ρεκόρ 18-57 και 14 βαθμούς.

Εκτός οι Ντιακαμπί (μέσος), Μπενζά (επιθετικός) και Ντεπόιτρ (επιθετικός).