Κρύσταλ Πάλας

Δίκαιος αποκλεισμός από το Κύπελλο. Ηττήθηκε 2-1 (εκτός) από την Μπράιτον και έμεινε εκτός προημιτελικών. Δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης να φανεί απειλητική, ειδικά στο β’ ημίχρονο. Στο προηγούμενο για το πρωτάθλημα πήρε βαρβάτο διπλό στο Νότο κόντρα στη Σαουθάμπτον (2-1).

Δύσκολα ο Γουόρντ (μπακ), εκτός ο Λόφτους-Τσικ (μέσος). Νοκ άουτ ο Νταν (στόπερ), εκτός οι σημαντικοί Πάντσεον (εξτρέμ) και Σακό (στόπερ).

Μπέρνλι

Μετά το 0-0 στη Χάντερσφιλντ και τις 5 διαδοχικές νίκες χωρίς τρίποντο (0-3-2), ήρθε η ήττα από την Λίβερπουλ (εντός) με σκορ 2-1. Το πάλεψε πολύ στο β’ ημίχρονο, έφτασε στην ισοφάριση αλλά στο 92’ λύγισε δεχόμενη το γκολ της ήττας. Στο Κύπελλο, αποκλείστηκε από την Σίτι με 4-1 (εκτός) χωρίς να της αφεθούν πολλά περιθώρια.

50-50 για τον Γουντ (φορ), σταθερά εκτός ο Άρφιλντ (μεσοεπιθετικός).