Κράσνονταρ

Μετά από ένα άσχημο σερί πολλών συνεχόμενων ηττών, η Κρασνοντάρ κατάφερε να πάρει νίκη στο πρωτάθλημα Ρωσίας, με 1-0 εντός έδρας κόντρα στην Ταμπόφ χάρις σε γκολ του Καμπέλα στο 17ο λεπτό. Στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση στο Champions League, δέχθηκε ήττα με 3-2 στην έδρα της Σεβίλλη. Παρότι προηγήθηκε με δύο γκολ και απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα απέναντι σε έναν κατά πολύ ποιοτικότερο αντίπαλο, κάνοντας τραγικά λάθη στην άμυνα. Πλέον η ομάδα του Μουσάεβ βρίσκεται στην 3η θέση του ομίλου με ρεκόρ 3-8 και έχοντας μόλις έναν βαθμό.

Οριστικά εκτός ο αναπληρωματικός Στότσκι (αμυντικός), αντιμετώπισαν προβλήματα ωστόσο αναμένεται να αγωνιστούν οι σημαντικοί Σαφόνοφ (τερματοφύλακας) και Πετρόφ (αμυντικός).

(4-2-3-1): Σαφόνοφ - Ραμίρεζ, Μαρτίνοβιτς, Καίο, Τσέρνοβ - Γκαζίνσκι, Βιλένα - Όλσον, Ούτκιν, Καμπέλα - Μπεργκ.

Σεβίλλη

Έκανε την ανατροπή και πανηγύρισε ακόμα μία νίκη η Σεβίλλη, με 4-2, εντός έδρας απέναντι στην Θέλτα. Τα δύο γκολ των Εσκουδέρο και Μουνίρ στο 85ο και 87ο λεπτό έκαναν την διαφορά καθώς η ομάδα του Λοπετέγκι βρισκόταν ισόπαλη στο ημίχρονο με 2-2. Πλέον οι «σεβιγιάνοι» βρίσκονται στην 7η θέση με ρεκόρ 11-8 και 13 βαθμούς. Στα του Champions League, παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ και έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα, έκανε καταπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο νικώντας με 3-2 την Κράσνονταρ χάρις στα γκολ των Ράκιτιτς και Εν Νεσίρι. Στην 2η θέση του ομίλου βρίσκονται οι Ισπανοί με ρεκόρ 3-2 και 7 βαθμούς.

Εκτός ο τιμωρημένος και αρχηγός Νάβας (μπακ), θα απουσιάσουν επίσης οι σημαντικοί Μπόνο (τερματοφύλακας) και Κάρλος Φερνάντες (επιθετικός).

(4-3-3): Βάτσλικ - Ακούνια, Κάρλος, Κουντέ, Εσκουδέρο - Ράκιτιτς, Γκούντελι, Φερνάντο - Μουνίρ, Ντε Γιόνγκ, Οκάμπος.