Κράσνονταρ

Παρουσίασε καλό πρόσωπο η Κράσνονταρ η οποία όμως δεν μπόρεσε να αποφύγει για ακόμα μία φορά την ήττα, αυτή την φορά 2-1 απέναντι στην Σεβίλλη. Βρέθηκε πίσω στο 4ο λεπτό ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Βάντερσον στο 56ο λεπτό με την απάντηση να έρχεται στο 95ο λεπτό και την ομάδα του Μουσάεφ να βρίσκεται οριστικά εκτός συνέχειας Champions League. Στα του πρωταθλήματος, δέχθηκαν και πάλι ήττα με 1-0 στην έδρα της Κίμκι και πλέον βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 24-19 και 21 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Βιλένα (μέσος), Πέτροφ (αμυντικός) και Σαφόνοβ (τερματοφύλακας). Δεν θα αγωνιστεί για ακόμα μία αγωνιστική ο αναπληρωματικός Στότσκι (αμυντικός).

Ρεν

Οριστικά εκτός συνέχεια Champions League και η Ρεν που δέχθηκε και αυτή ήττα στις καθυστερήσεις, εντός έδρας από την Τσέλσι με 2-1. Παρότι ισοφάρισε με όμορφη κεφαλιά του Γκιράσι στο 85ο λεπτό δεν μπόρεσε εν τέλει να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας και παραμένει μόλις με έναν πόντο μέχρι στιγμής στον όμιλο. Παρέμεινε χωρίς νίκη για ένα ακόμα ματς η Ρεν στο πρωτάθλημα καθώς αυτή την φορά δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα, μένοντας στο Χ με 1-1, στην έδρα του Στρασβούργου.

Οριστικά εκτός οι σημαντικοί και τραυματίες Ρουγκανί (αμυντικός), Αγκέρντ (αμυντικός) και Μάρτιν (μέσος). Εκτός λόγω Covid-19 οι Τέριερ (μέσος) και Μάρτιν (μέσος).