Κόσοβο

Σε ένα ματς «ροντέο», το Κόσοβο έχασε στο «Γουέμπλει» από την ποιοτική Αγγλία με 5-3. Οι φιλοξενούμενοι, έκαναν την μεγάλη έκπληξη καταφέρνοντας να προηγηθούν μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μπερίσα χωρίς να καταφέρουν όμως να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ για πολύ ώρα αφού δέχθηκαν πέντε τέρματα από το πρώτο και όλας ημίχρονο. Τα γκολ από τους Βαλόν και Μουράκι στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν κάτι και έτσι η ομάδα του Καλάντες βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-10 και 8 βαθμούς.

Δεν προέκυψε κάποιο καινούργιο πρόβλημα τραυματισμού.

Μαυροβούνιο

Ισόπαλη με 0-0 εντός έδρας αναδείχθηκε το Μαυροβούνιο απέναντι στην Βουλγαρία. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στην αναμέτρηση χωρίς ωστόσο να απειληθούν ποτέ με αξιώσεις από τους φιλοξενούμενους. Έτσι, μπήκε και επίσημα τέλος στα σενάρια πρόκρισης για την «αρμάδα» του Χατζιμπέγκιτς που βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-13 και με μόλις 3 βαθμούς.