Κόρτραϊκ

Στο ματς με τη Μαλίν, ο Εζεκιέλ έδωσε μεγάλο προβάδισμα στη Κορτράικ στο 76ο λεπτό, σε μια υποτονική αναμέτρηση με λίγες φάσεις. Έχοντας τρομερή ανάγκη τους βαθμούς, το γκολ θα μπορούσε να της δώσει το έναυσμα για μια πιο ορθολογική διαχείρηση, όμως παρόλα αυτά δύο λεπτά μετά ισοφαρίστηκε και δεν μπόρεσε ξανά να πάρει θετικό αποτέλεσμα. Μπορεί να πέρασε στους «8» του κυπέλλου, όμως δεν είναι σε καλό φεγγάρι και μοιάζει σε... μπελάδες.

Εκτός ο χαφ Λεπουά, γνωστά τα υπόλοιπα.

Bet Info - Κόρτραϊκ

3/4 under 2.5 προσφάτως.

Μουσκρόν Περουβέλτζ

Κέρδιζε με 2-1 τη Σταντάρ που έπαιζε με εννιά παίκτες, παρόλα αυτά όμως δεν μπόρεσε να κρατήσει και ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση του αγώνα! Έμεινε πίσω στο σκορ, βρήκε απάντηση σκοράροντας δίς όταν η Σταντάρ έμεινε με παίκτη λιγότερο αλλά αυτοκτόνησε για το τελικό 2-2.  Στα έξι τελευταία έχει χάσει μόνο από την Μπριζ, αλλά μετρά μόλις μια νίκη.

Ο χαφ Βίμερ και ο φορ Οσαμπουτέ τέθηκαν εκτός. Γνωστά τα υπόλοιπα.