Κολωνία

Με μεγάλη ένταση και πολλές εκατέρωθεν ευκαιρίες το κρίσιμο παιχνίδι με τη Μάιντζ στο Παλατινάτο, με την Κολωνία να είναι περισσότερο ψύχραιμη και αποτελεσματική σκοράροντας με τον Ρεκμπετσάι στις αρχές της επανάληψης και να παίρνει τη νίκη (0-1). Πολύτιμο τρίποντο για τους Τράγους στην προσπάθεια τους να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη, η άμυνα τους πέρασε ορισμένες δύσκολες στιγμές αλλά το αποτέλεσμα είναι που μετράει καθώς τους απομάκρυνε κατά τι από την τελευταία τριάδα της κατάταξης της Μπουντεσλίγκα. Εντός έδρας πάντως οι επιδόσεις είναι μέχρι τώρα απογοητευτικές (0-2-4 με 5/6 over).

Tζίχος (Α) και Ντούντα (Μ) θα απουσιάσουν απόψε.

Bet Info - Κολωνία

6/6 γκολ/γκολ εντός έδρας για την Κολωνία.

Μπάγερ Λεβερκούζεν

Εξαιρετική η παρουσία της στην απαιτητική αναμέτρηση με την Χοφενχάιμ στο Λεβερκούζεν, είχε υψηλά ποσοστά αποτελεσματικότητας στις ευκαιρίες που δημιούργησε σκοράροντας από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο (Μπέιλι 2, Αλάριο, Βιρτζ) και πανηγύρισε μία μεγάλη σε έκταση νίκη (4-1). Μάλιστα οι Ασπιρίνες σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα πέρασαν στην πρώτη θέση της κατάταξης, γεγονός που μαρτυρά την καλή δουλειά που γίνεται από τον προπονητή Πέτερ Μπος και τους ποδοσφαιριστές του παρά τη φαινομενική αποδυνάμωση του καλοκαιριού. Πολύ καλές οι επιδόσεις και μακριά από τη Bayer Arena (4-2-0 με 3 under-3 over).