Κολωνία

Αναιμική η εικόνα της στο πρώτο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα κόντρα στη Φράιμπουργκ, βρέθηκε στο 40' πίσω στο σκορ με αυτογκόλ αλλά αυτό λειτούργησε ευεργετικά. Στην επανάληψη, οι Τράγοι έπαιξαν με μεγαλύτερη ένταση και θάρρος καταφέρνοντας να ανατρέψουν τη σε βάρος τους κατάσταση και να φτάσουν στο πρώτο τους φετινό τρίποντο (1-2) χάρη σε τέρματα των Μοντέστ και Σκίρι. Ευεργετικό το αποτέλεσμα αυτό για την Κολωνία, η οποία πήγε με πολύ μεγαλύτερη ηρεμία στη διακοπή, ζητούμενο πλέον να έρθουν και οι πρώτοι βαθμοί μπροστά στο κοινό της ομάδας.

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα σήμερα η Κολωνία.

Bet Info - Κολωνία

3/3 γκολ/γκολ & over μετρούν οι Τράγοι σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Γκλάντμπαχ

Η διαφορά ποιότητας και ετοιμότητας ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής στον εντός έδρας αγώνα με τη Λειψία, η οποία την υποχρέωσε σε δίκαιη ήττα (1-3), την πρώτη της Μπορούσια στο φετινό πρωτάθλημα. Αργές οι αντιδράσεις της άμυνας της Μπορούσια απέναντι στον ταχύτατο και φορμαρισμένο Τίμο Βέρνερ, μοναδική αναλαμπή αποδείχτηκε το γκολ του σέντερ φορ Εμπολό στις καθυστερήσεις που όμως δεν ήταν αρκετό. Μέτριος ο απολογισμός των τεσσάρων κερδισμένων βαθμών πριν από τη διακοπή, ακολουθεί την ερχόμενη Πέμπτη ο εντός έδρας αγώνας με την αυστριακή Βολφσμπέργκερ για το Γιουρόπα Λιγκ.

Μάλλον δεν προλαβαίνει ο βασικός σέντερ μπακ Γκίντερ.