Κλουζ

Έπαιξε όσο έπρεπε η Κλουζ η οποία πήρε και τη νίκη με 1-0, στην έδρα της Αράντ. Σκόραρε ο Τσιπσίου στο 27ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι δεν απειλήθηκαν παίρνοντας μία σημαντική νίκη. Στα του Conference, οι Ρουμάνοι δέχθηκαν ήττα, στην έδρα της Γιάμπολεντς με 1-0. Κόστισε η κόκκινη του Καμόρα στο 51ο λεπτό με τους γηπεδούχους να σκοράρουν από το σημείο του πέναλτι.

Εκτός οι Αρλάουσκις (τερματοφύλακας) και Καμόρα (μέσος).

(4-3-3-): Balgradean - Bouhenna, Cestor, Burca, Manea - Culio, Bordeianu, Deac - Petrila, Debeljuh, Omrani

Ράντερς

Μετά από ένα μίνι σερί νικών, η Ράντερς έχασε με 1-0, στο ντέρμπι ενάντια στην Μίντιλαντ. Το σκορ καθορίστηκε από το 17ο λεπτό δίχως οι φιλοξενούμενοι να μπορέσουν να σκοράρουν κάποιο γκολ παρότι έπαιξαν επιθετικό ποδόσφαιρο. Στα της Ευρώπης, οι Δανοί αναδείχθηκαν εντός έδρας ισόπαλοι με 2-2, απέναντι στην Αλκμάαρ σε ένα ματς ροντέο. Βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, κατάφεραν δύο φορές να ισοφαρίσουν με τους Πιεσινγκέρ και Γράβς να σκοράρουν στο 27ο και 68ο λεπτό αντίστοιχα.

Εκτός ο Εγκό (επιθετικός), αμφίβολος ο Καμπόνγκο (αμυντικός).

(4-4-2): Carlgren - Kallesoe, Marxen, Piesinger, Kopplin - Anekersen, Johnsen, Lauerborg, Kehinde - Kamara, Hammershoy-Mistrati