Μπριζ

Στο χιονισμένο και παγωμένο Ολιμπίσκι του Κιέβου, η Μπρίζ κατάφερε να σταθεί όρθια παρά τις  πολλές απουσίες (Βάνακεν, Λανγκ, Μίτροβιτς, Ντενσβίλ και ο προπονητής, Κλεμάν). Η αναμέτρηση δεν ανέδειξε νικητή, καθώς το 1-1 σφράγισε τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων δίνοντας προβάδισμα στους «μπριζουά». Η ομάδα της ουκρανικής πρωτεύουσας, άνοιξε το σκορ με τον Βίταλι Μπουγιάλσκι στο 62ο λεπτό. Η Μπριζ, ωστόσο, έφτασε στην ισοφάριση ύστερα από πέντε λεπτά. Και το γκολ ήλθε από τον κεντρικό αμυντικό της, Μπράντον Μέχελε.

Δεν έχουν αναφερθεί νέες απουσίες.

Bet Info - Μπριζ

Απο πέντε σερί over 2.5 πρόσφατα.

Δυναμό Κιέβου

Η ομάδα του Λουτσέσκου θα ψάξει μια υπέρβαση στο Βέλγιο έχοντας σοβαρό ντεσαβαντάζ μετά την εντός έδρας ισοπαλία με γκολ των Βέλγων στο παγωμένο Κίεβο. Η Ντιναμό Κιέβου αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της κόντρα στην Μπριζ. Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι στο 1-1 και άφησαν ανοιχτούς «λογαριασμούς» για τον επαναληπτικό του Europa League.Ο Μπουγιάλσκι έδωσε και το προβάδισμα στην ομάδα του. Ειδικότερα, στο 62ο λεπτό της συνάντησης ο Ουκρανός άσος εκτέλεσε με πανέμορφο πλασέ τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0. Πέντε λεπτά μετά, οι Βέλγοι ισοφάρισαν με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.