Κιλμάρνοκ

Εντός έδρας ήττα με 1-0 δέχθηκε η Κιλμάρνοκ, από την Χιμπέρνιαν στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Δεν παρουσίασε ανταγωνιστικό πρόσωπο, γενικότερα υπήρξε ισορροπία στο ματς με τις δύο ομάδες να είναι απελπιστικά άστοχες όμως με τους φιλοξενούμενους να είναι αυτοί που βρήκαν και το γκολ που καθόρισε τον αγώνα, με τέρμα του Νίσμπετ στο 27ο λεπτό. Πλέον. η ομάδα του Ντάιερ βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 15-13 και 14 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Ίστγουντ (τερματοφύλακας).

Ρέιντζερς

Εύκολη νίκη με 2-0 κατάφερε να πάρει η Ρέιντζερς, κόντρα στην Λίβινγκστον, εντός έδρας. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε μόλις στο 9ο λεπτό ο Αρίμπο ενώ εφτά λεπτά αργότερα ο Ντεφόε διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στην συνέχεια υπήρξε διαχείριση του σκορ από τον Τζέραρντ με την Ρέιντζερς να βρίσκεται σταθερά στην 1η θέση με ρεκόρ 28-3 και 32 βαθμούς. Στα του Europa League, οι Σκωτσέζοι δυσκολεύτηκαν ωστόσο έκαναν το 2/2 με 1-0 κόντρα στην Λεχ Πόζναν χάρις σε γκολ του Μορέλος στο 68ο λεπτό.

Εκτός ο μακροχρόνια απών Κάτιτς (αμυντικός).