Κιλμάρνοκ

Δεν εμφάνισε καλό «πρόσωπο» η Κιλμάρνοκ, απέναντι στην Σέλτικ και έτσι δίκαια δέχθηκε την ήττα με 2-0, εκτός έδρας. Ουδέποτε απείλησε στην αναμέτρηση, πραγματοποίησε μόλις δύο προσπάθειες στην εστία χωρίς να «φοβίσει» ιδιαίτερα τον αντίπαλο. Καμία επιθετική πρωτοβουλία, καμία συνοχή στην άμυνα, πραγματοποίησε το χειρότερο παιχνίδι φέτος στην κατηγορία. Πλέον η ομάδα του Ντάιερ βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 18-22 και 17 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Ντικαμονά (αμυντικός).

Αμπερντίν

Παρά τα όποια προβλήματα αντιμετώπισε με τις απουσίες λόγω Covid-19 τις τελευταίες εβδομάδες, η Αμπερντίν κατάφερε να νικήσει με 2-0, εντός έδρας την Ρος Κάουντι. Προηγήθηκε με τον Μέιν στο 5ο λεπτό ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του ΜακΚίνες με ρεκόρ 10-32 και 13 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί ΜακΓκέουχ (μέσος), Γουάτκινς (μέσος) και Ράιτ (επιθετικός).