Κιέβο

Μηδέν στο πηλίκο και κατά τη φιλοξενία της Σασσουόλο στο στάδιο Αντρέα Μπεντεγκόντι, δέχτηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και από τη στιγμή που δε μπόρεσε να απειλήσει σοβαρά, υποχρεώθηκε σε ακόμα μία ήττα (0-2). Έβδομο ματς χωρίς κερδισμένο βαθμό για τους Ιπτάμενους Γαιδάρους που παραμένουν καθηλωμένοι στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα με -1 βαθμό, μόνο με θαύμα θα μπορέσουν να τη σκαπουλάρουν και να αγωνιστούν και την επόμενη σαιζόν στα σαλόνια της Serie A. Ακόμα μία αποστολή στη Βερόνα, μέχρι στιγμής το συγκρότημα του Βεντούρα έχει αποκομίσει εκεί μόλις 1 βαθμό (0-1-5 με 4/6 under).

Tιμωρημένος ο Τανασίγεβιτς (Α), τραυματίες οι Τόμοβιτς (Α), Κατσιατόρε (Α), Ριγκόνι (Μ) και Τζόρτζεβιτς (Ε).

Bet Info - Κιέβο

Δέχεται κατά μέσο όρο στην έδρα της πάνω από 2 γκολ ανά παιχνίδι.

Μπολόνια

Το παιχνίδι με την Αταλάντα στο στάδιο Νταλ' Αρα ξεκίνησε με τις καλύτερες προοπτικές για τους ροσομπλού που είδαν τον Εμπαγιέ να βρίσκει δίχτυα μόλις στο 3', ωστόσο στην επανάληψη δέχτηκαν δύο τέρματα σε σύντομο χρονικό διάστημα και κατά συνέπεια επέστρεψαν στις ήττες (1-2). Με σερί 1-2-3 στην τελευταία εξάδα αγώνων το σύνολο του Πίπο Ιντζάγκι δε μπορεί να είναι ασφαλώς ικανοποιημένο, άλλωστε η απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη είναι μόλις τρεις βαθμοί κι εύλογα υπάρχει απογοήτευση στο εσωτερικό της ομάδας για τη γενική εικόνα. Ακόμα να έρθει η εκτός έδρας νίκη (0-2-3 με 4/5 under).