Κιέβο

Μέχρι το 75ο λεπτό κράτησε σθεναρά στο Τορίνο απέναντι στην ομώνυμη ομάδα, στο σημείο όμως εκείνο η εστία της παραβιάστηκε και με δύο ακόμα γκολ στις καθυστερήσεις υποχρεώθηκε σε ήττα (3-0). Οι Βερονέζοι παραμένουν σταθερά από την αρχή της σαιζόν κολλημένοι στην τελευταία θέση της βαθμολογικής κατάταξης, πλέον δεν έχουν ρεαλιστικές πιθανότητες να παραμείνουν στη Serie A και προετοιμάζονται για την σκληρή επιστροφή στη δεύτερη κατηγορία του ιταλικού ποδοσφαίρου. Στο στάδιο Αντρέας Μπεντεγκόντι έχουν πάρει τη μοναδική τους φετινή νίκη (1-4-7 με 8/13 under).

Τιμωρημένος ο Ριγκόνι (Μ), τραυματίες οι Τόμοβιτς (Α) και Πελισιέ (Ε).

Bet Info - Κιέβο

Η Κιέβο δε σκόραρε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Μίλαν

Δυσκολεύτηκε αρκετά κατά τη φιλοξενία της Σασσουόλο στη Λομβαρδία αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη (1-0) χάρη σε ένα αυτογκόλ του Λιρόλα στο 34' αλλά και σε ορισμένες καθοριστικές επεμβάσεις του τερματοφύλακα Ντοναρούμα. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη επικράτηση των ροσονέρι στο φετινό πρωτάθλημα και μάλιστα τους έφερε για πρώτη φορά στην τρίτη θέση της κατάταξης και πάνω από την αιώνια αντίπαλο Ίντερ. Ο μεγάλος στόχος παραμένει η έξοδος στο Τσάμπιονς Λιγκ αλλά και η κατάκτηση του Κυπέλλου, ενώ ξαναέχει πάρει πόντους εκτίμησης ο προπονητής Γκατούζο. Μέτριες οι εκτός έδρας επιδόσεις (4-6-2 με 9/12 under).

Tιμωρημένος είναι ο χαφ Ροντρίγκες, τραυματίας ο Μποναβεντούρα (Μ).