Κασίμπασα

Έχει πάρει τα πάνω της η Κασίμπασα το τελευταίο διάστημα με δύο νίκες και μια ισοπαλία στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της την ώρα που τη περασμένη εβδομάδα «σκόρπισε» τη Καϊσερισπόρ με 5-1! Σκόραρε τρείς φορές στο πρώτο μέρος, με το σύνολο της Καισάρειας να κάνει το λάθος να μειώσει στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να σκοράρουν άλλες δύο φορές στη συνέχεια. Πέντε διαφορετικοί σκόρερ, Κοϊτά, Σαρλίζα, Ν' Ντονγκαλά, Κάρα και Ερντογάν πρόσθεσαν το όνομα τους στη λίστα των σκόρερ για μια Κασίμπασα που είναι οριακά στην επικίνδυνη ζώνη στους 23 βαθμούς μαζί με τη Κόνιασπορ.

Ο κίπερ Οζτούτκ το νεότερο πρόβλημα της ομάδας.

Bet Info - Κασίμπασα

11/12 οver 2.5 εντός έδρας σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Γκοζτέπε

Χωρίς νίκη στα τρία τελευταία η Γκοζντέπε που έχει απόσταση ασφαλείας απο την όγδοη θέση βρισκόμενη στο +12 απο την επικίνδυνη ζώνη. Είδε τη Μπασακσεχίρ να περνά αέρας απο την έδρα της με 3-0 με τους γηπεδούχους να αδυνατούν να προβάλλουν αντίσταση στο παιχνίδι. Ο Μπα σκόραρε στο 40ο λεπτό με τον Κριβέλι να το «τελειώνει» στο 57' ενώ το τρίτο τέρμα σημειώθηκε στις καθυστερήσεις.

Τιμωρημένος ο Σονέρ Αϊντογκντού (Μ), εκτός και οι χαφ Γκιουλέρ, Οζτούρκ.