Κάρντιφ

Ήττα στην έδρα της Τζίλιγχαμ για την Κάρντιφ με 1-0 για τον θεσμό του FA Cup. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ο Λίστ στο 81ο λεπτό. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, η ομάδα του Γουόρμοκ δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 3-0 από την Τότεναμ. Δεν μπόρεσαν οι γηπεδούχοι να φανούν ποτέ ανταγωνιστικοί στην αναμέτρηση καθώς οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μόλις από το 26ο λεπτό με τρία γκολ προβάδισμα. Στην 17η θέση ου βαθμολογικού πίνακα πλέον η Κάρντιφ με ρεκόρ 19-41 και 18 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζει ο Ζοχορέ (επιθετικός), αμφίβολοι οι Γουάρντ (αμυντικός) και ο Ρίτσαρντς (αμυντικός).

Χάντερσφιλντ

Συνεχίζει τις κακές εμφανίσεις η Χάντερσφιντ. Έχασε και στο κύπελλο στην έδρα της Μπρίστον Σίτι με 1-0, ενώ για τον θεσμό του πρωταθλήματος δέχθηκε εντός έδρας ήττα από την Μπέρνλι με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν απέναντι στην Μπέρνλι με τον Μουνιέ στο 33ο λεπτό αλλά η κόκκινη κάρτα του Σίντλερ άλλαξε τις ισορροπίες στην αναμέτρηση με την Μπέρνλι να βρίσκει ελεύθερους χώρους, να πετυχαίνει δύο γκολ και να φεύγει με τους τρεις βαθμούς από το «Smith Stadium». Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Βάγκνερ με ρεκόρ 13-37 και 10 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν οι Μόουι (μέσος), Σαμπίρι (μέσος) και Γουίλιαμς (αμυντικός). Θα απουσιάσει και ο τιμωρημένος Σίντλερ (μέσος).