Καραμπάκ

Σε ένα πολύ χαμηλής ποιότητας παιχνίδι, η Κάραμπακ ξεκίνησε με... το αριστερό τις υποχρεώσεις της στο Europa League, καθώς στο Τελ Αβίβ είδε τη Μακάμπι να ξεκινά με νίκη στον όμιλο. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Κοχέν στο 10'. Είχε πάντως ευκαιρίες για να βρεί δίχτυα, εντούτοις βρίσκεται σε μια παρατεταμένη περίοδο ντεφορμαρίσματος με μόλις δύο νίκες σε 8 ματς προσφάτως. Στο πρωτάθλημα έχει βρεθεί στο -5 απο τη κορυφή έστω και με ματς λιγότερο μετά και τη νέα γκέλα με τη Ζίρα (0-0).

Χωρίς απουσίες η αποστολή.

Bet Info - Καραμπάκ

6/8 ΝG πρόσφατα η Κάραμπακ.

Βιγιαρεάλ

Γκέλα για τη Βιγιαρεάλ εντός των συνόρων καθώς χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε το εκτός έδρας παιχνίδι, κόντρα στη Κάντιθ, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν από την κορυφή της βαθμολογίας.  Η Κάντιθ, έπειτα και το ιστορικό διπλό κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης, κατάφερε να…μπλοκάρει και την Βιγιαρεάλ, παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό, κόντρα σε μια φιλόδοξη ομάδα. Στο Europa League και πιο συγκεκριμένα στη πρεμιέρα και στο ματς της βραδιάς στο «Λα Κεράμικα»,  επικράτησε με 5-3 της Σίβασπορ, η οποία αν και βρέθηκε πίσω με 2-0 και 3-2 κατάφερε να ισοφαρίσει δύο φορές, αλλά ο Πάκο Αλκάθερ με δύο γκολ μέσα σε 5 λεπτά χάρισε το «τρίποντο» στο «κίτρινο υποβρύχιο».

Εκτός ο φορ Εστουπινάν και ο χαφ Παρέχο.