Κάδιθ

Επιστροφή στις ήττες για την Κάντιθ που είχε μέτρια απόδοση στο εκτός με τη Βιγιαρεάλ (2-1). Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και πήραν προβάδισμα με το… καλημέρα. Ο Τζέραρντ Μορένο ευστόχησε από τα έντεκα βήματα στο πέναλτι που κέρδισε ο Παρέχο και έγραψε μόλις στο 5ο λεπτό το 1-0 για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κάρλος Μπάκα εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μορένο και με ένα πολύ καλό τελείωμα, έκανε το 2-0 στο 67ο λεπτο. Η Κάντιθ ωστόσο μείωσε άμεσα με τον Φερνάντεθ, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης με το 2-1 να μένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα…

Εκτός ο φορ Λοθάνο.

Bet Info - Κάδιθ

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Βαλένθια

Μαξιλάρι ασφαλείας επτά βαθμών έχει πια η Βαλένθια, που εκμεταλλεύτηκε την κούραση και της απουσίες της Γρανάδα, η οποία εμφανίστηκε άδεια μετά την πρόκριση της στα προημιτελικά του Europa League. Οι «νυχτερίδες» βρήκαν από πολύ νωρίς το 1-0 με γκολ του Δανού Βας (4’) και διαχειρίστηκαν έξυπνα το παιχνίδι που εξελίχθηκε με τον καλύτερο τρόπο για αυτές. Το παρθενικό γκολ του πιτσιρικά Αλεχάντρο Μπλάνκο έκανε το 2-0 (66’), ενώ η Γρανάδα πέτυχε το γκολ της τιμής στην εκπνοή (90’, 2-1) με σκόρερ την σημαία της Βαλένθια, Ρομπέρτο Σολδάδο.

Εκτός ο κίπερ Σίλεσεν, αμφίβολος ο στόπερ Μανγκαλά.