Κάντιθ

Δεν εμφάνισε ανταγωνιστικό πρόσωπο η Κάντιθ η οποία ηττήθηκε, στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο με 3-1 Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν να ισοφαρίσουν προσωρινά με τον Χαρογιάν στο 23ο λεπτό δίχως από εκεί και έπειτα να μπορέσει να σκοράρει άλλο τέρμα έχοντας μέχρι το τέλος μόλις ένα σουτ προς την εστία. Πλέον, η ομάδα του Κερβέρα βρίσκεται στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-11 και 6 βαθμούς.

Εκτός οι Γκαρίντο (μέσος), Μάρι (μέσος) και Φάλι (αμυντικός).

Βαλένθια

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Βαλένθια, εντός έδρας κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο με 1-1. Σε ένα ματς όπου υπήρξαν πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες, η «αρμάδα» του Μπορντάλας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 95ο λεπτό με τον Μάρκος Αντρέ και ενώ έπαιζε με δέκα παίκτες από το 82ο λόγω δεύτερης κίτρινης που δέχθηκε ο Γκόμεζ. Οι «νυχτερίδες» βρίσκονται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 12-8 και 11 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Γκόμεζ (επιθετικός), Τσερίσεφ (μέσος), κορέια (αμυντικός), Γκάγια (αμυντικός) και Σολέρ (μέσος).