Κάδιθ

Σε εξαιρετική κατάσταση οι νεοφώτιστοι, δείχνουν πως το Project τους πατά σε στέρεες βάσεις αφού στη φετινή La Liga έχουν πάρει αρκετά μεγάλα αποτελέσματα. Εντούτοις, στο πρόσφατο παιχνίδι απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης απέδειξε πως δεν είναι ακόμη σε αυτό το επίπεδο γνωρίζοντας την «σκληρή» ήττα με 4-0. Απο το πρώτο μέρος, η Ατλέτικο είχε «κλειδώσει» το παιχνίδι με 2-0, το τέλειωσε στην επανάληψη. Πρώτη ήττα μετά από 5 σερί θετικά αποτελέσματα για τους νεοφώτιστους, δεν δείχνει πάντως πως πτοείται.

Εκτός ο αμυντικός Κάλα, οι χαφ Φερνάντεθ και Πόνσε. Θα λείψουν και οι Μαρί, Λοθάνο, Νεγρέδο.

Bet Info - Κάδιθ

Απο τέσσερα σερί NG.

Ρεάλ Σοσιεδάδ

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ «καθάρισε» μέσα σε πέντε λεπτά το παιχνίδι με τη Γρανάδα στη «Reale Arena» με σκορ 2-0 για την 9η αγωνιστική της La Liga παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο ενώ ήταν ανώτεροι και στα 90' του ματς. Οι κόποι των γηπεδούχων ανταμείφθηκαν στο 22ο λεπτό με τον Μόνρεαλ να σουτάρει και να ανοίγει το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα οι Βάσκοι κέρδισαν πέναλτι για χέρι του Πέπε και ο Ογιαρθάμπαλ ευστόχησε για να γράψει το 2-0, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο. Αυτό το αποτέλεσμα διατηρεί τη Σοσιεδάδ στην κορυφή της βαθμολογίας, στο +2 απο τη Βιγιαρεάλ μάλιστα!