Κάδιθ

«Αυτοκτόνησε» η Κάντιθ καθώς ηττήθηκε με 3-2, εντός έδρας κόντρα στην Οσασούνα. Οι γηπεδούχοι παρότι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό, ισοφαρίστηκε στο 60ο λεπτό. Η απάντηση ήρθε έξι λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φερνάντεζ ωστόσο δεν έπαιξε σωστή άμυνα δεχόμενη δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Η ομάδα του Κερβέρα ενισχύθηκε με τον ανερχόμενο Σομπρίνο (επιθετικός) στη τελευταία ημέρα των μεταγραφών.

Εκτός ο Γκαρίντο (μέσος), αμφίβολοι οι Μάρι (μέσος) και Περέα (μέσος).

Ρεάλ Σοσιεδάδ

Έπαιξε όσο χρειάστηκε η Ρεάλ Σοσιεδάδ νικώντας εντός έδρας με 1-0 κόντρα στη Λεβάντε. Είχε την κατοχή με το μέρος της, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τον αντίπαλο με τον Μπαρενετσέα να σκοράρει, έπειτα από ασίστ του Νταβίντ Σίλβα. Η ομάδα του Αλγκουαθίλ μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα έχει δύο νίκες και μία ήττα.

Εκτός οι σημαντικοί Ράιν (τερματοφύλακας), Μονρεάλ (αμυντικός), Γκουρίντι (μέσος) και Φερνάντεζ (επιθετικός).