Κάδιθ

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πάρει η Κάντιθ, με 1-0 στην έδρα της Γρανάδα. Άκρως ισορροπημένη η αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες, ο Σομπρίνο κατάφερε να σκοράρει στο 39ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Νεγρέδο. Δεν μπόρεσαν να βρουν την απάντηση οι γηπεδούχοι με τους φιλοξενούμενους να παίζουν σωστή άμυνα σε όλη τη διάρκεια του ματς. Η ομάδα του Κερβέρα ανέβηκε στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-49 και 40 βαθμούς.

Εκτός οι Άλεξ (μέσος), Κάγια (αμυντικός), Σάντσεζ (μέσος),  Περέα (επιθετικός) και Κεζάντα (αμυντικός).

Ουέσκα

Μπαμ και κάτω η Ουέσκα η οποία νίκησε με 1-0 εντός έδρας κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ. Σε μία ανύποπτη φάση, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα χάρις σε αυτογκόλ του Εουσέμπιο στο 67ο λεπτό. Ανέβηκε στη 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Ρόχο Μάρτιν με ρεκόρ 32-50 και 30 βαθμούς, στο -1 από την σωτηρία.

Τιμωρημένοι οι Πουλίδο (αμυντικός) και Σεάνε (μέσος) καθώς και οι Ινσούα (αμυντικός), Οντιβέρος (επιθετικός) και Βαρέλα (τερματοφύλακας).