Κάδιθ

Σημαντική ισοπαλία κατάφερε να πάρει η Κάντιθ, σε μία δύσκολη έδρας όπως αυτή της Μπέτις, με 1-1. Προηγήθηκε από νωρίς στην αναμέτρηση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νεγρέδο στο 11ο λεπτό με την ισοφάριση ωστόσο να έρχεται στο 22ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα, οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν έξυπνη και σωστή άμυνα καταφέρνοντας να πάρουν τον βαθμό. Στα μεταγραφικά, η ομάδα του Κερβέρα ενισχύθηκε με τον Αντουάν (επιθετικός) που ήρθε ως δανεικός από την Μπράιτον.

Αμφίβολος ο Μέσα (μέσος), εκτός οι σημαντικοί Αρθαμεντία (αμυντικός), Γκαρίντο (μέσος) και Μάρι (μέσος).

Οσασούνα

Δεύτερο σερί ματς όπου ούτε δέχθηκε άλλα ούτε σκόραρε γκολ η Οσασούνα, αυτή τη φορά εντός έδρας απέναντι στη Θέλτα. Οι γηπεδούχοι ήταν η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο, πίεσε αρκετά, μην καταφέρνοντας ωστόσο να σκοράρει. Άστοχος από το σημείο του πέναλτι ήταν ο Γκαρσία στο 48ο λεπτό με την ομάδα του Αραθάτε να εμφανίζει θέματα στο επιθετικό κομμάτι. Ένα βήμα πριν την απόκτηση του Οντιβέρος (μέσος) βρίσκεται η Οσασούνα, με την μορφή δανεισμού από τη Βιγιαρεάλ.

Εκτός οι σημαντικοί Μπάρχα (μέσος) και Σάντσεζ (μέσος).