Κάδιθ

Χωρίς νικητή τελείωσε ο αγώνας της Έλτσε με την Κάντιθ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο σκορ με τον Λούκας Μπογέ στο 38ο λεπτό. Τα πρώτα 45 λεπτά ήταν επεισοδιακά με 3 κίτρινες και μία κόκκινη κάρτα, με τον σκόρερ να αποβάλλεται από το ματς στο 6ο λεπτό τους έξτρα χρόνου στο πρώτο μέρος. Ο παίκτης παραπάνω λειτούργησαν θετικά για την Κάντιθ η οποία κατάφερε να φτάσει στο γκολ στο 55ο λέπο με σκόρερ τον Άλβαρο Χιμένεθ. Σκληρό ματς και στο δεύτερο μέρος στο οποίο ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε άλλες 5 κίτρινες κάρτες. Καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ μέχρι 95ο λεπτό, μένοντας έτσι το 1-1.

Εκτός ο στόπερ Κάλα και ο μέσος Μάρι.

Bet Info - Κάδιθ

7/8 under 2.5 στα πιο πρόσφατα της παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας.

Μπαρτσελόνα

Σε έναν αγώνα που ήταν ολοκληρωτικά αφιερωμένος στον Ντιέγκο Μαραντόνα, η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 4-0 της Οσασούνα και επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα, μειώνοντας στους εννιά βαθμούς από την κορυφή. Στο 29′ έγινε το 1-0 από τον Μπρέιθγουεϊτ, ενώ στο 42′ ο Γκριεζμάν σημείωσε το 2-0. Το 3-0 έκανε ο Κουτίνιο με ασίστ του Γκριεζμάν και στο 73′ σκόραρε ο Μέσι για το 4-0. «Πέρασμα» με 3-0 απο την έδρα της Φερεντσβάρος, με τη Γιουβέντους θα παίξει την κορυφή του ομίλου στο παιχνίδι που ακολουθεί.

Εκτός ο στόπερ Πικέ, ο εξτρέμ Φατί και ο μπακ Αραούχο.