Κάδιθ

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πάρει η Κάντιθ, με 2-1 στην έδρα της Θέλτα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν άκρως αποτελεσματικοί στο πρώτο μέρος καταφέρνοντας να σκοράρουν δύο τέρματα με τους Λοθάνο και Εσπίνο στο 38ο και 43ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Κεβέρα αν και κλείστηκε δεχόμενη γκολ, εν τέλει κατάφερε να κρατήσει στα χέρια της το τρίποντο.

Εκτός παραμένουν οι Γκαρίντο (μέσος), Μάρι (μέσος) και Περέα (επιθετικός).

Μπαρτσελόνα

Απογοητευτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Μπαρτσελόνα που αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας κόντρα στην Γρανάδα. Βρέθηκε μόλις από το 2ο λεπτό πίσω στο σκορ,στη συνέχεια απείλησε μα ανορθόδοξο τρόπο βρίσκοντας την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, με κεφαλιά του Αραούχο στο 90ο λεπτό. Στήριξη δείχνει ο Λαπόρτα στο Κόεμαν χωρίς αυτό να αρέσει στους φιλάθλους της ομάδας.

Σίγουρα εκτός οι Αγκουέρο (επιθετικός), Ντεμπελέ (επιθετικός), Μπρέθγουεϊτ (επιθετικός), Ουαγκέ (μπακ) και Πέδρι (μέσος). Αμφίβολοι οι Μπαλντέ (αμυντικός), Άλμπα (μπακ) και Φατί (επιθετικός).