Κάντιθ

Ένα μήνα μετά τη σπουδαία νίκη επί της Μπαρτσελόνα και αφού μεσολάβησαν πέντε διαδοχικά ματς χωρίς «τρίποντο» (τρεις ήττες – δύο ισοπαλίες), η Κάντιθ επέστρεψε στις επιτυχίες (3-1 εντός έδρας την Αλαβές) και έπιασε την Θέλτα στην όγδοη θέση της βαθμολογίας της La Liga. Άλεξ Φερνάντεθ (18'), Άντονι Λοσάνο (56') και Άλβαρο Νεγρέδο (68') οδήγησαν την ομάδα του Άλβαρο Θερβέρα στην μόλις δεύτερη νίκη της το τελευταίο εξάμηνο στο «Ραμόν ντε Καράνθα».

Εκτός οι χαφ Φερνάντεθ και Μάρι.

Bet Info - Κάντιθ

5/7 under στα τελευταία εντός έδρας της Κάντιθ.

Λεβάντε

Η Λεβάντε κέρδισε με ανατροπή 2-1 την Εϊμπάρ, και πανηγύρισε μία νίκη τεράστιας βαθμολογικής σημασίας, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της La Liga. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο,το β' μέρος ήταν εντελώς διαφορετικό. Οι φιλοξενούμενοι του κόουτς Μεντιλίμπαρ βγήκαν από τα αποδυτήρια πιο δυνατά και με τον Τακάσι Ινούι πήραν κεφάλι στο σκορ (0-1). 10 λεπτά αργότερα, η ομάδα του Λόπεζ όμως ισοφάρισε. Μετά από μία σέντρα του Χοσέ Μοράλες ο Γκονζάλο Μοράλες κέρδισε τον Ντμίτροβιτς και έφερε το ματς στα ίσια (1-1). Οι γηπεδούχοι είχαν πλέον ισορροπήσει για τα καλά το ματς, μετά το νωθρό τους ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, και στο 76ο λεπτό ο Χοσέ Μορέλος υπέγραψε την υπογραφή με γκολ αυτή την φορά, έπειτα από έξοχη πάσα του Χόρχε Ντε Φρούτος.

Εκτός ο μέσος Καμπάνια, σίγουρα εκτός ο εξτρέμ Μπάρντι.