Κάντιθ

Με κάτω τα χέρια ηττήθηκε στο Βίγκο η Κάντιθ (4-0) απο την ανώτερη Θέλτα η οποία έκανε ένα φανταστικό πρώτο ημίχρονο όπου κυριάρχησε της Κάντιθ, η οποία έμοιαζε ανίκανη να αντιδράσει. Το σκορ άνοιξε ο Νολίτο στο 6ο λεπτό, ενώ ο Ιάγκο Άσπας με πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0 στο 31ο. Αλλά η Θέλτα συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο 43ο με Μπελτράν έκανε το 3-0. Πριν η Κάντιθ προλάβει να συνέλθει, στο 46ο ο Μέντεζ έκανε το 4-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Όσο κι αν προσπάθησε, η Κάντιθ δεν μπόρεσε να αλλάξει την εικόνα του παιχνιδιού στην επανάληψη με το 4-0 να διατηρείται.

Εκτός ο χαφ Μάρι.

Bet Info - Κάντιθ

6/8 NG πρόσφατα για την Κάντιθ.

Χετάφε

Σε κακή κατάσταση η Χετάφε που γνώρισε την ήττα απο τη Σεβίλλη με 1-0 και που μένει στους 13 πόντους και την 15η θέση στον βαθμολογικό πίνακα. Στο πρώτο ημίχρονο η πρωτοβουλία των κινήσεων άνηκε στη Σεβίλλη, με την κατοχή της μπάλας για την ομάδα του Χουλέν Λοπετέγκι να ξεπερνά ακόμα και το 70% σε αρκετές περιπτώσεις. Αντίθετα η Χετάφε προσπαθούσε με αντεπιθέσεις να κάνει τη ζημιά χωρίς όμως και εκείνη με τη σειρά της να μπορεί να βρει το δρόμο προς την εστία των φιλοξενούμενων με αξιώσεις. Δεν τα πηγαίνει καλά, ωστόσο βρίσκεται πάνω από την επικίνδυνη ζώνη η Χετάφε έστω και στο... όριο.