Κάδιθ

Από ήττα με 3-0 κόντρα στη Σεβίλλη προέρχεται η Κάντιθ σε ένα παιχνίδι που απογοήτευσε με την εμφάνιση της κυρίως λόγω της επιθετικής της ατολμίας. Πρίν απο το φινάλε του πρώτου μέρους, ο αντίπαλος είχε σκοράρει δίς, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς, ενώ στην επανάληψη η Κάντιθ εμφανίστηκε αμυντικά απροετοίμαστη και δέχθηκε νωρίς νωρίς τρίτο τέρμα, μένοντας εκτός δεκάδας με τη θέση της να μοιάζει επισφαλής.

Σε καραντίνα τέθηκε ο αμυντικός Εσπινό, πάντα τραυματίες ο μέσος Μάρι και ο αμυντικός Ακαπό.

Bet Info - Κάδιθ

3/4 over 2.5 πρόσφατα.

Ατλέτικο Μαδριτης

Εξαιρετική η Ατλέτικο στο εντός έδρας ματς με τη Βαλένθια, εμφανίστηκε «ισοπεδωτική» όταν έμεινε πίσω στο σκορ, γυρίζοντας το ματς. Δέχθηκε γκολ νωρίς στο ματς, αλλά στο 23ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Ζοάο Φέλιξ με προβολή στο δεύτερο δοκάρι, έκανε το 1-1 για την Ατλέτικο. Οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ανατροπή και τα κατάφεραν στο 54′ με ποιον άλλον; Τον Λουίς Σουάρες. Ο Ουρουγουανός πήρε την ασίστ από τον Φέλιξ και με εντυπωσιακό πλασέ έκανε το 2-1 για την ομάδα του. Στο 72’ ήρθε και το 3-1 με τον Κορέα να σφραγίζει τη νίκη για τους «ροχιμπλάνκος».

Με κορωνοϊό ο εξτρέμ Καράσκο και ο αμυντικός Ερμόζο.