Κάδιθ

Δεν πέρασε και εύκολο βράδυ στην έδρα της Βαλένθια η Κάντιθ, ωστόσο δέκα λεπτά πρίν το φινάλε, κρατούσε στα χέρια της τους τρείς βαθμούς της νίκης κόντρα στις «νυχτερίδες», όμως λύγισε στο φινάλε και δέχθηκε γκολ ισοφάρισης (1-1). Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 59ο λεπτό με τον Λοσάνο και θα μπορούσε να καθαρίσει το ματς λίγο αργότερα όταν ο σκόρερ σημάδεψε με κεφαλιά το δοκάρι. Η απάντηση ήρθε στο 79′ με τον Μάξι Γκόμεζ να φέρνει το ματς στα ίσια διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 με τη Κάντιθ να μένει πλέον εντός 10άδας, κάνοντας το κάτι παραπάνω απο το στόχο που έχει τεθεί φέτος.

Πάντα εκτός ο μέσος Μάρι.

Bet Info - Κάδιθ

Απο πέντε σερί under 2.5 η Κάντιθ.

Αλαβές

Ήταν που ήταν δύσκολο εξ' αρχής το παιχνίδι της Αλαβές με την Ατλέτικο, η εκρηκτική εκκίνηση των φιλοξενούμενων το έκανε ακόμα δυσκολότερο. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά στο ματς, έχοντας την κατοχή της μπάλας και στο 41′ οι «ροχιμπλάνκος» άνοιξαν το σκορ με τον Γιορέντε, κι αυτός με ωραίο σουτ να κάνει το 0-1. Τα πράγματα δυσκόλεψαν ακόμα περισσότερο για την Αλαβές όταν στο 70′ ο Λαγουάρδια αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν, έχασαν τεράστια ευκαιρία στο 80′ με τον Λεχουενέ, αλλά στο 84′ πέτυχαν το 1-1 χάρη σε αυτογκόλ του Φελίπε. Η Ατλέτικο ανέβασε τον ρυθμό της στα τελευταία λεπτά και λυτρώθηκε στο 90′ για το τελικό 2-1! Παραμένει εκτός της επικίνδυνης ζώνης, αλλά με ματς παραπάνω.

Τιμωρημένος σήμερα ο αμυντικός Λαγκουάρδια, πάντα εκτός ο στόπερ Έλι και ο χαφ Πονς.