Κάλιαρι

Πραγματοποίησε την έκπληξη της προηγούμενης αγωνιστικής παίρνοντας τεράστιο διπλό (0-1) μέσα στο Σαν Πάολο επί της Νάπολι χάρη στο γκολ του Κάστρο στο 87ο λεπτό της συνάντησης. Βέβαια, οι νησιώτες την είχαν γλιτώσει παρά τρίχα σε αρκετές περιπτώσεις νωρίτερα (δύο φορές η μπάλα σταμάτησε στα δοκάρια τους) αλλά η ουσία είναι πως πανηγύρισαν το τρίτο συνεχόμενο τρίποντο που τους έφερε πολύ ψηλά στην κατάταξη. Η Κάλιαρι ήταν από τις ομάδες που ενισχύθηκαν πολύ κατά τη θερινή περίοδο, ενώ σήμερα έχει τη δυνατότητα να κάνει το 4/4 απέναντι σε μία αντίπαλο που σαφέστατα είναι στα μέτρα της.

Θα λείψουν οι Ναιγκολάν (Μ), Φαραγκό (Μ) και Παβολέτι (Ε).

Ελλάς Βερόνα

Εάν μία ομάδα άξιζε τη νίκη στην εντός έδρας συνάντηση της την προηγούμενη αγωνιστική με την Ουντινέζε στο στάδιο Αντρέας Μπεντεγκόντι τότε αυτή ήταν η Ελλάς που ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η απόλυτη κυρίαρχος με πολλές φάσεις κι ένα δοκάρι. Ωστόσο, το τελικό αποτέλεσμα ήταν 0-0 και άφησε ανικανοποίητους τους Βερονέζους, οι οποίοι ήθελαν κάτι παραπάνω από τον ένα βαθμό γνωρίζοντας πως η υπόθεση της παραμονής πρόκειται εν τέλει να κριθεί σε παιχνίδια σαν εκείνο με τους μπιανκονέρι. Με καλή ψυχολογία ταξίδεψαν στη Σαρδηνία αφού στις δύο πρώτες τους εξόδους έδειξαν καλό πρόσωπο.

Δεν είναι διαθέσιμοι οι Μποκέτι (Α) και Μπάντου (Μ).