Κάλιαρι

Το καλό της ξεκίνημα στο Έννιο Ταρντίνι δεν μετουσιώθηκε σε κάποιο γκολ και σταδιακά έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να δεχτεί γκολ στο 20'. Οι Σάρδοι δεν έκαναν και πολλά για να γλιτώσουν την ήττα, μνημειώδης η αδράνεια της άμυνας τους στη φάση του 47ου λεπτού όταν επέτρεψαν στο Ζερβίνιο να πετύχει δεύτερο γκολ και πρακτικά όλα τελείωσαν με μία δίκαιη ήττα (2-0) από την καλύτερη Πάρμα. Με αυτόν τον τρόπο διεκόπη το μικρό αήττητο σερί και ο προβληματισμός επέστρεψε στις τάξεις των νησιωτών.

Δεν είναι διαθέσιμος ο κίπερ Ράφαελ.

Bet Info - Κάλιαρι

4 under στις 5 πρώτες αγωνιστικές μετράει η Κάλιαρι.

Σαμπντόρια

Αμφίρροπο το ντέρμπυ στο στάδιο Λουίτζι Φεράρις απέναντι στην Ίντερ, ωστόσο στους Γενοβέζους κόστισε ότι δεν εκμεταλλεύτηκαν την υπεροχή τους στο πρώτο μέρος ώστε να σκοράρουν. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη, στο τέλος το ματς έγινε ροντέο με το VAR να ακυρώνει ορθά από ένα γκολ σε κάθε ομάδα αλλά στο 94' οι  νερατζούρι σημείωσαν γκολ-μαχαιριά που έφερε την ήττα των μπλουτσερκιάτι (0-1). Αναγκαία η επιστροφή στις επιτυχίες για να μη χαθεί έδαφος στη μάχη για έξοδο στην Ευρώπη.

Θα λείψουν ξανά οι Ρετζίνι (Α) και Σαπονάρα (Ε).