Κάλιαρι

Αφού τη γλίτωσε φτηνά στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπυ ουραγών με την Κροτόνε βλέποντας την αντίπαλο της να χάνει σημαντικές ευκαιρίες, είχε ένα εξαιρετικό πεντάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο όπου βρήκε τέρματα με τους Ζοάο Πέδρο και Παβολέτι  και επέστρεψε στις νίκες (0-2) μετά από έναν ολόκληρο γύρο σχεδόν. Θετικό ως εκ τούτου το ντεμπούτο του Σεμπλίτσι στον πάγκο των νησιωτών μετά την αποπομπή του Ντι Φραντσέσκο, ωστόσο θα πρέπει να συνεχίσουν σε αυτό το τέμπο και να πάρουν περισσότερες νίκες για να ξεκολλήσουν από την επικίνδυνη ζώνη. Μικρή η εντός έδρας συγκομιδή πάντως (2-3-7 με 7/12 under).

Tιμωρημένος ο Λυκογιάννης (Α), τραυματίες οι Ρογκ (Μ) και Σοτίλ (Ε).

Bet Info - Κάλιαρι

7 συνεχόμενα under στο πρωτάθλημα για την Κάλιαρι.

Μπολόνια

Κομβική η απόκρουση πέναλτυ του Ιμόμπιλε από τον τερματοφύλακα Σκορούπσκι αποδείχτηκε κομβική για την εξέλιξη της αναμέτρησης με την Λάτσιο καθώς δύο λεπτά αργότερα η Μπολόνια άνοιξε το σκορ με τον Εμπαγιέ, ακολούθησε το τέρμα του Σανσόνε στην επανάληψη κι έτσι ήρθε μία σπουδαία επικράτηση (2-0). Οι ποδοσφαιριστές του Μιχαίλοβιτς βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση έχοντας σερί 4 αγωνιστικών χωρίς ήττα (2-2-0), θέλουν να ξεμπερδεύουν το συντομότερο δυνατό με την υπόθεση της παραμονής. Λιγότερο καλός ο απολογισμός μακριά από το στάδιο Νταλ' Αρα (2-4-6 με 7/12 under).

Tιμωρημένος ο Ντανίλο (Α), τραυματίες οι Τομιγιάσου (Α), Σανταντέρ (Ε).