Καϊσερισπόρ

Μοιάζει σε πολύ κακή κατάσταση τον τελευταίο καιρό κάτι που επιβεβαίωσε και με τη Μπεσίκτας απο την οποία και διασύρθηκε με 4-1. Έπαιζε παθητικό ποδόσφαιρο καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και μάλιστα το σκορ μπορεί να θεωρηθεί κολακευτικό αν αναλογιστεί κανείς πως είχε δεχτεί τρία τέρματα στο πρώτο μέρος. Κέρδιζε με 3-0 τη Μάνισα στο κύπελλο αλλά ήρθε εκ νέου αγωνιστική πτώση με αποτέλεσμα να δεχτεί δύο γκολ και να αισθάνεται... άβολα ενόψει ρεβάνς.

Έχει μακροχρόνιες απουσίες.

Bet Info - Καϊσερισπόρ

4/5 over 2.5 προσφάτως.

Ρίζεσπορ

Σκόραρε δίς μέχρι το δεκάλεπτο απέναντι στη Κόνιασπορ, η οποία μείωσε στο... 11'! Το παιχνίδι ήταν σκληρό και είχε πολλές φάσεις χωρίς όμως να μπαίνει η μπάλα στα δίχτυα. Τελικά «κλείδωσε» το τρίποντο στο 74ο λεπτό της συνάντησης όταν και πραγματοποίησε το 3-1, ενώ στο κύπελλο υπέταξε τη Σαμσουνσπόρ με 3-2 και συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της. Είχε πολλές απουσίες, με τον τεχνικό της, Ισμαήλ Καρτάλ να ζητά καθαρό μυαλό για τη συνέχεια.