Ισραήλ

Το Ισραήλ θέλει να καθιερωθεί στην 2η θέση της βαθμολογίας παρά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής και τα Σκόπια είναι ένας αρκετά εφικτός αντίπαλος. Τον Ιούνιο ηττήθηκε με το βαρύ 4-0 απο την Πολωνία σκορπίζοντας μεγάλη απογοήτευση με την εμφάνιση του το Ισραήλ. Ο Πιάτεκ στο 35’ σκόραρε για να ανοίξει το σκορ για Πολωνούς, ενώ στο 56΄ο Λεβαντόφσκι με πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το 3-0 διαμόρφωσε ο Γκροζίτσκι στο 58’ και το τελικό 4-0 έγινε από τον Κάντζιορ στο 84ο λεπτό της συνάντησης.  Πρωταγωνιστής των προκριματικών είναι ο φορ  Ερνάν Ζάχαβι ως τώρα, ο οποίος έχει συχνή επαφή με τα δίχτυα. Ο 31χρονος γκολτζής πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσεις μέχρι στιγμής αν εξαιρεθεί η έξοδος στη Πολωνία που γέμισε με απογοήτευση το κοινό των Ισραηλινών.

Σημαντική η απουσία του χαφ Μπίτον, θα λείψει ο φορ Σέχτερ και ο στόπερ Τίμπι.

Bet Info - Ισραήλ

5/6 over 2.5 στα τελευταία ματς του Ισραήλ.

Σκόπια

Ο κόουτς Ανγκελόβσκι είναι ο αναμορφωτής της ομάδας, αυτός που άλλαξε εντελώς την εικόνα των Σκοπίων στα προκριματικά. Οι Σκοπιανοί έχουν δύο ήττες στα τελευταία τους παιχνίδια ωστόσο ήρθαν απέναντι στα δύο μεγαθήρια του γκρουπ. Αντιμετώπισε εντός έδρας τη δυνατή Αυστρία την προηγούμενη αγωνιστική, ωστόσο δεν μπόρεσε να την κοιτάξει για πολύ στα μάτια. Στο 18’ ο Αλιόσκι έκανε το γύρισμα στην περιοχή και ο Χιντερέγκερ προσπαθώντας να απομακρύνει, πέτυχε αυτογκόλ για το 1-0 των Σκοπιανών αλλά η αντίδραση ήρθε άμεσα. Στο 24’ ο Ντιμιτριέβσκι δεν μπόρεσε να νικήσει  τον Αρναούτοβιτς σε μοναδικό τετ α τετ για την ισοφάριση αλλά η πίεση των Αυστριακών ήταν αφόρητη και τελικά καρποφόρησε στο 39ο λεπτό, όταν ο Λάιμερ έβγαλε τη σέντρα και ο Λασάρο με όμορφο σουτ έκανε το 1-1.Οι Αυστριακοί πίεσαν στην επανάληψη και στο 61’ κέρδισαν πέναλτι και ο Αρναούτοβιτς έκανε το 1-2 από την άσπρη βούλα. Μάλιστα στο 82’ η Αυστρία έφυγε στην κόντρα και ο Αρναούτοβιτς έκανε το 1-3 μετά από γύρισμα του Σάμπιτζερ και στο 86’ ήρθε το τελικό 1-4 με αυτογκόλ του Μπεϊτουλάι.