Ισραήλ

Η Σλοβενία άνοιξε το σκορ στη Χάιφα με το γκολ του Σπόραρ τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (48'). Το Ισραήλ έχοντας και τον μέσο του Ολυμπιακού, Μπίμπαρς Νάτχο, στην αρχική ενδεκάδα ισοφάρισε με τον Ζάχαβι στο 55'. Παρόλα αυτά η αναμέτρηση κόλλησε στο 1-1 καθώς αμφότερες δεν ήθελαν να φύγουν με άδεια χέρια και βολεύτηκαν απο το αποτέλεσμα. Κόντρα στους Αυστριακούς τα δεδομένα είναι διαφορετικά. Θα δοθεί μάχη για τις πρώτες δύο θέσεις και αμφότερες είναι υποψήφιες για την κατάληψη τους. Ο Αντρέας Χέρζογκ, νέος τεχνικός του Ισραήλ θα βρεθεί απέναντι στην εθνική ομάδα της πατρίδας του, την Αυστρία.

Eκτός οι αμυντικοί Μπίτον και Ταβάθα και ο μέσος Γκλέιζερ.

Bet Info - Ισραήλ

Προερχόμενη απο δύο σερί under 2.5.

Αυστρία

Η Πολωνία με γκολ του Πιόντεκ στο 68’ κέρδισε με 1-0 στην Αυστρία ετός έδρας, σε ένα αποτέλεσμα έκπληξη. Οι Αυστριακοί σίγουρα δυσκολεύονται στην παραγωγή φάσεων και στο... γκολ, όμως σίγουρα θα μπορούσαν να φύγουν με το βαθμό απο τη συνάντηση, κρατώντας έστω απαραβίαστη την εστία τους. Οι Αυστριακοί έχουν τις δικές τους ποδοσφαιρικές δυνάμεις, με τους Αλάμπα και Αρναούτοβιτς αλλά το να φύγουν με το διπλό έχει μεγάλες δυσκολιες σε αυτή την έδρα.