Ισλανδία

Μέχρι πριν τις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου κόντρα στη Δανία έχασε ευκαιρίες για να προηγηθεί, όμως είδε τους Δανούς να σκοράρουν και ουσιαστικά αυτό την έκανε να καταρρεύσει, με την ήττα της τελικά με 3-0 να κρίνεται δίκαιη. Αυτή ήταν η 3η διαδοχική ήττα για τους Ισλανδούς, οι οποίοι είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα υποβιβαστούν στη Β' κατηγορία τους Nations League, καθώς πλέον βρίσκονται στο -4 από την Δανία. Το γεγονός αυτό πάντως έχει μικρή σημασία γι'αυτούς, αφού άπαντες έχουν το μυαλό τους στον τελικό των πλέι οφφ κόντρα στην Ουγγαρία στις 12 Νοεμβρίου.

Χωρίς κάποιο νέα απώλεια σε σχέση με το παιχνίδι της κόντρα στη Δανία.

Bet Info - Ισλανδία

Η εστία της έχει παραβιαστεί και στα 4 τελευταία της.

Βέλγιο

Ήταν η μεγάλη χαμένη στο ντέρμπι κορυφής την Κυριακή, όπου γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Αγγλία. Οι Βέλγοι μάλιστα προηγήθηκαν στον αγώνα, έχασαν ευκαιρίες για το 2-0, όμως από την στιγμή που ισοφαρίστηκαν όλα άλλαξαν και είδαν τους Άγγλους να φέρνουν δίκαια τελικά τούμπα το ματς και να παίρνουν τη νίκη. Αυτή λοιπόν ήταν η πρώτη ήττα για την ομάδα του Γκαρσία στο Nations League, η οποία ωστόσο βρίσκεται στο -1 πλέον από την Αγγλία, και καλείται μέχρι να την αντιμετωπίσει ξανά να αποφύγει νέες απώλειες βαθμών.

Απώλεια για τους Βέλγους ο τραυματίας Ντε Μπρόινε.