Ίπσουιτς

Άλλο ένα στραβοπάτημα για την Ίπσουιτς η οποία αναδείχθηκε για δεύτερη συνεχόμενη φορά ισόπαλη με 2-2 στην έδρα της Ρέντινγκ. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Έντουαρντς αλλά η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση και ήρθε δύο λεπτά μετά έπειτα από σουτ του Μέιτε. Η Ίπσουιτς πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 11ο λεπτό κάνοντας το 2-1. Η Ρέντινγκ όμως δεν είχε πει την τελευταία λέξη στο ματς και τελικά μπόρεσαν και ισοφάρισαν στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης. Παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας η Ίιπσουιτς με ρεκόρ 14-28 και 11 βαθμούς.

Εκτός για μία ακόμη αγωνιστική ο Γουόλτερς.

Γουεστ Μπρομ

Εμφατική νίκη για την Γουέστ Μπρομ που διέλυσε με 4-1 την Λιντς του Μαρσέλο Μπιέλσα. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς να πραγματοποιηθούν φάσεις από τις δύο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και κατάφεραν να βάλουν τέσσερα γκολ με τους Ρόμπσον Κανού και Φίλιπς να πραγματοποιούν εξαιρετικό ματς. Γκολ «ποίημα» από τον Μπάρνες. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 4-1 στο 92ο λεπτό με όμορφη κεφαλιά του Ερνάντεζ. Στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Μουρ με ρεκόρ 37-25 και 28 βαθμούς.