Ίντερ

Προηγήθηκε νωρίς-νωρίς (8') με τον Μπόρχα Βαλέρο στο Αρτέμιο Φράνκι, ωστόσο σπατάλησε καλές ευκαιρίες και το πλήρωσε ακριβά δεχόμενη την ισοφάριση (1-1) από την Φιορεντίνα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Εκνευρισμένος ο Κόντε από την αβλεψία των ποδοσφαιριστών του που έχασαν πολύτιμο έδαφος στη μάχη του τίτλου και χρειάζονται πάση θυσία τη νίκη σήμερα ώστε να πιάσουν τη Γιουβέντους στην πρώτη θέση της Serie A. Πιθανότατα θα αποκτηθούν 1-2 ποδοσφαιριστές στη μεταγραφική περίοδο του Γενάρη, λιγότερο αποδοτική η παρουσία τους στο Μιλάνο (5-2-1 με 5/8 over).

Tιμωρημένοι οι Μπρόζοβιτς (Μ), Μαρτίνες (Ε), τραυματίες οι Ασαμόα (Μ) Σένσι (Μ), Μπαρέλα (Μ), Σάντσες (Ε).

Τζένοα

Όλα έδειχναν πως το ντέρμπυ της Γένοβας θα λήξει χωρίς νικητή αλλά σε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες του παιχνιδιού οι αντίπαλοι της Σαμπντόρια σκόραραν στο 85' και υποχρέωσαν την Τζένοα σε μία ήττα (0-1) που τους πόνεσε πολύ. Ακόμα ένα πλήγμα στη ψυχολογία των ροσομπλού που αγνοούν εδώ και καιρό τη χαρά της νίκης, ολοένα και δυσκολεύει η βαθμολογική τους θέση αφού είναι προτελευταίοι και στο -4 από τη σωτηρία. Ανυπέρβλητες προς το παρόν οι δυσκολίες τόσο στο σκοράρισμα όσο και στα μετόπισθεν, προφανώς και δύσκολα θα τη σκαπουλάρει σήμερα στο Μιλάνο. Χωρίς νίκη μακριά από τη Λιγουρία (0-4-4 με 6/8 over).

Tιμωρημένος ο Πάντεβ (Ε), τραυματίες οι Σαπάτα (Α), Στουράρο (Μ), Κουαμέ (Ε).