Ίντερ

Η εστία της παραβιάστηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό της συνάντησης με την Ελλάς Βερόνα στο στάδιο Αντρέας Μπεντεγκόντι, με τη σειρά της μπήκε δυναμικά στο δεύτερο μέρος σκοράροντας δις (Καντρέβα, αυτογκόλ) αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία κουβέντα ισοφαρίζοντας στο φινάλε σε 2-2. Οι νερατζούρι επιβεβαίωσαν πως δε βρίσκονται στην καλύτερη αγωνιστική κατάσταση το τελευταίο χρονικό διάστημα, τη στιγμή που κονταροχτυπιούνται με τις Λάτσιο και Αταλάντα για τη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Με αρκετά ψεγάδια η φετινή παρουσία τους στο Μιλάνο (9-5-2 με 11/16 over).

Δεν παίζουν οι μέσοι Σένσι και Μπαρέλα.

Bet Info - Ίντερ

5 γκολ/γκολ & over στις 6 τελευταίες αγωνιστικές.

Τορίνο

Τραγική η εικόνα της στο πρώτο ημιχρόνο της εντός έδρας αναμέτρησης με την ουραγό Μπρέσια, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 και γλίτωσε από περισσότερα τέρματα, ωστόσο στην επανάληψη μεταμορφώθηκε προς το θετικό και με πρωταγωνιστές τους Μπελότι και Τζάτζα ανέτρεψε πλήρως την κατάσταση με άνεση φτάνοντας στο 3-1. Σημαντικό το αποτέλεσμα για τους γκρανάτα που ωστόσο συνεχίζουν να βρίσκονται κοντά στη διακεκαυμένη ζώνη, συνεπώς δεν έχουν περιθώρια για εφησυχασμό και θα κυνηγήσουν απόψε ένα θετικό αποτέλεσμα στο Μιλάνο. Μικρή η συγκομιδή τους πάντως μακριά από το Τορίνο (4-1-10 με 10/15 over).