Ίντερ

Θα μπορούσε να επικρατήσει στη Φρανκφούρτη της Άιντραχτ αλλά έχασε πέναλτυ και συνολικά περισσότερες ευκαιρίες μένοντας στο 0-0, σκορ που και πάλι βέβαια της δίνει προβάδισμα πρόκρισης στους 8 του Γιουρόπα Λιγκ. Είχε προηγηθεί μία ανεπαρκής εμφάνιση που οδήγησε σε ήττα (2-1) στη Σαρδηνία από την Κάλιαρι και πλέον η παρουσία της στην τελική τετράδα της κατάταξης μόνο δεδομένη δε μπορεί να χαρακτηριστεί. Προς εξομάλυνση οι σχέσεις του συλλόγου με τον Μάουρο Ικάρντι, 8-2-2 με 7/12 under το φετινό ρεκόρ στο Μιλάνο.

Τιμωρημένος ο Βεσίνο (Μ), τραυματίες οι Βρσάλικο (Α) και Ναιγκολάν (Μ).

Σπαλ 2013

Το γεγονός ότι δέχτηκε δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τη Σαμπντόρια στη Φεράρα ήταν το κρίσιμο στοιχείο που την οδήγησε στην ήττα (1-2), αφού το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Κούρτιτς στις καθυστερήσεις. Η ΣΠΑΛ έχει καταγάγει μόλις ένα τρίποντο στις 17 τελευταίες αγωνιστικές, παραδόξως όμως παραμένει πάνω από την επικίνδυνη ζώνη διατηρώντας κι ένα μικρό μαξιλαράκι ασφαλείας της τάξης των 5 βαθμών από τη Μπολόνια. Εκτός έδρας βέβαια έχει περισσότερες νίκες (3-2-8 με 7/13 under).

Tιμωρημένος είναι ο βασικός κεντρικός αμυντικός Τσιονέκ.