Ίντερ

Διπρόσωπη στην πρώτη της αγωνιστική υποχρέωση μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος και συγκεκριμένα στην αναμέτρηση με τη Σαμπντόρια στο Μιλάνο. Οι νερατζούρι ήταν αρκετά δυναμικοί στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δύο φορές με τους Λουκάκου και Μαρτίνες, αντίθετα στην επανάληψη έριξαν αρκετά την απόδοση τους αφήνοντας τους φιλοξενούμενους να μειώσουν σε 2-1 και να φτάσουν κοντά στην ισοφάριση. Το τρίποντο (2-1) όπως και να έχει αποτέλεσε επιτυχία για το συγκρότημα του Αντόνιο Κόντε που παραμένει καθαρά στην τρίτη θέση της κατάταξης, 8-4-1 με 8/13 over το φετινό ρεκόρ τους στην πρωτεύουσα της Λομβαρδίας.

Βεσίνο (Μ), Σένσι (Μ) και Μπρόζοβιτς (Ε) δεν είναι διαθέσιμοι.

Bet Info - Ίντερ

Η Ίντερ δέχτηκε γκολ και στις 8 πιο πρόσφατες υποχρεώσεις της στο Μιλάνο.

Σασουόλο

Πολύ ψηλά ο πήχης της δυσκολίας για τους νεροβέρντι που μετά από τρεις μήνες αγωνιστικής αποχής κλήθηκαν να αγωνιστούν στο Μπέργκαμο κόντρα στην πιο αποτελεσματική κι επιθετικογενή ομάδα του καμπιονάτο, την Αταλάντα. Οι μπεργκαμάσκι δημιούργησαν μπόλικες καλές στιγμές και όλα κρίθηκαν από νωρίς, με τον Μουραμπιά να σκοράρει το γκολ της τιμής για τη Σασσουόλο περιόριζοντας την έκταση της ήττας στο 4-1. Δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας (3-4-6 με 8/13 over) παιχνίδι μεγάλης δυσκολίας, έντονη η φιλολογία που έχει αναπτυχθεί για ενδιαφέρον ομάδων - με κυριότερη τη Φιορεντίνα - για τον προπονητή Ντε Τζέρμπι.