Ίντερ

Κρατάει τη νίκη με το αγαπημένο της σκορ (2-1) στον αγώνα του Μιλάνου κόντρα στη ΣΠΑΛ και το καλό πρώτο της ημίχρονο που είχε δύο γκολ του εξαιρετικά φορμαρισμένου Λαουτάρο Μαρτίνες, καθώς στην επανάληψη είδε τη φιλοξενούμενη να μειώνει και να απειλεί με ισοφάριση. Χάρη στο αποτέλεσμα αυτό και το στραβοπάτημα της Γιουβέντους, οι νερατζούρι ανέβηκαν ξανά στην κορυφή της Serie A, ωστόσο ο γενικός διευθυντής Μαρότα έσπευσε να δηλώσει πως το πρωτάθλημα θα καταλήξει και πάλι στο Τορίνο. Την ερχόμενη Τρίτη οι νερατζούρι θα τα δώσουν όλα για τη νίκη-πρόκριση στους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ φιλοξενώντας την αδιάφορη Μπαρτσελόνα, 5-1-1 με 5/7 over το εντός έδρας ρεκόρ στο πρωτάθλημα.

Εκτός οι Μπαρέλα (Μ) και Σάντσες (Ε), αμφίβολος ο μέσος Σένσι.

Bet Info - Ίντερ

8 γκολ/γκολ & over στις 9 τελευταίες αγωνιστικές του καμπιονάτο μετράει η Ίντερ.

Ρόμα

Πιο δύσκολα ήρθε η επικράτηση της μέσα στη Βερόνα σε σχέση με ό,τι μαρτυρά το τελικό 1-3 καθώς ειδικά στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι της Ελλάς υπήρξαν πιο απειλητικοί, όμως η ποιότητα της Ρόμα έκανε τη διαφορά όπως φυσικά και τα τέρματα των Κλάιφερτ, Περότι και Μκιταριάν. Σε ανοδική πορεία βρίσκονται το τελευταίο δίμηνο οι τζιαλορόσι που έχουν εδραιωθεί στην προνομιούχο τέταρτη θέση της κατάταξης σε ισοβαθμία με την Κάλιαρι, αναμφίβολα ρολάρει και το ροτέισον που πραγματοποιεί ο προπονητής Φονσέκα. Την Πέμπτη ο σύλλογος της Ρώμης θα εξασφαλίσει την πρόκριση στους 32 του Γιουρόπα Λιγκ με τρίποντο επί της αδιάφορης Βόλφσμπεργκερ, 4-2-1 με 4/7 under εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα.

Σταθερά εκτός οι Τζαπακόστα (Α) και Κριστάντε (Μ).