Ίντερ

Πλήρωσε ακριβά το γεγονός ότι δεν ''τελείωσε'' το παιχνίδι στο Αντρέας Μπεντεγκόντι αρκούμενη στο προβάδισμα που πήρε με τον Πέρισιτς και από τη στιγμή που δέχτηκε γκολ στο 91', δεν είχε χρόνο να αντιδράσει πετώντας δύο σημαντικούς βαθμούς. Αδιαπραγμάτευτα αποτυχία η ισοπαλία (1-1) κόντρα στην ουραγό και χωρίς νίκη Κιέβο, γενικότερα οι νερατζούρι δε βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση το τελευταίο διάστημα έχοντας να διαχειριστούν και το εμφανές ντεφορμάρισμα του σέντερ φορ Μάουρο Ικάρντι. Πιο κοντά πλέον η τέταρτη παρά η δεύτερη θέση, 6-1-1 με 4 under-4 over το εντός έδρας ρεκόρ.

Αμφίβολος είναι ο Μιράντα (Α).

Bet Info - Ίντερ

Η Ίντερ σημείωσε μόλις 1 γκολ στα 3 τελευταία παιχνίδια.

Νάπολι

Δεν έπιασε υψηλά επίπεδα απόδοσης κατά τη φιλοξενία της ΣΠΑΛ στο στάδιο Σαν Πάολο σημειώνοντας το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με τον Αλμπιόλ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Η νίκη (1-0) λίγο έλειψε να μην έρθει ποτέ πάντως αφού στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν ανησυχώντας τον προπονητή Κάρλο Αντσελότι. Οχτώ βαθμοί χωρίζουν τους παρτενοπέι από την πρώτη Γιουβέντους αλλά και από την τρίτη Ίντερ, ακολουθεί μία θεωρητικά βατή αποστολή με τη Μπολόνια την ερχόμενη Κυριακή. 6-0-2 με 7/8 over o εκτός έδρας απολογισμός της Νάπολι.